w , ,

Hawana, Kuba na tydzień za 3.422 PLN/os, all inclusive

Nie wiem jak Wy ale ja kiedy tylko myślę o Kubie to widzę Jacka Sparrowa, który z przerażeniem patrzy na płonącą stertę beczek z rumem i mówi
„Rum… rum is gone… BUT WHY IS THE RUM GONE ?!?!”,
po czym walczy z sobą żeby nie zastrzelić Elizabeth 🙂 🙂 🙂 To Tak jakbym widział pobudkę na Kubie po udanej imprezie, kiedy kelnerka mówi, że… trwało to tydzień i kredyt się skończył 🙂

Ale Kuba to nie tylko rum. Można tu znaleźć wspaniałe historie i fantastyczne budowle jak Castillo de la Real Fuerza – najstarszą, XVII-wieczną fortyfikację miasta czy Muzeum Rewolucji, które po prostu trzeba odwiedzić.

Hawana to też niepowtarzalny klimat, który tworzą takie miejsca jak nadmorski deptak Malecón. To właśnie tutaj wieczorami, przechadzają się turyści i zakochani. Zainteresowani wyłącznie sobą mijają pomnik Generała Antonio Maceo, którego historia na zawsze połączyła z tym wyjątkowym miejscem.

No więc czy warto zobaczyć Hawanę – na pewno tak!

Lot

Taka wyprawa nie należy do najłatwiejszych. Wielogodzinny lot bywa męczący więc trzeba się zaopatrzyć w dobrą książkę, tablet z filmem lub stos krzyżówek.

Chciałbym dodać, że ten lot jest najtańszy jaki znajdziecie w tym terminie i oczywiście jest możliwość skrócenia czasu podróży ale oczywiście trzeba za takie bilety więcej zapłacić. Wybór pozostawiam oczywiście Tobie – poeksperymentuj z naszą wyszukiwarką.

Szczegóły lotu

Wylot z Krakowa ale w podobnej cenie znajdziesz wyloty również z Wrocławia i Gdańska. Trochę drożej jest z Warszawy.

Nocleg

Hotel „Marazul Hotel-Adults Only-All Inclusive (hotel 3-gwiazdkowy) jest nowy w Booking.com. Standard w pełni zadowalający.

Zresztą nie wiem jak Ty ale ja wymagam żeby było czysto i wygodnie (materac to podstawa). Złotą sztukaterię na suficie zauważam dopiero kiedy się o nią potknę, a że rzadko chodzę po suficie (znowu ten rum 🙂 to w ogóle ich nie widzę.

Muszę dodać, że hotel jest tylko dla dorosłych (18+) więc dzieciaki idą w leasing do dziadków.

Poniżej zrzut ekranu z wyszukiwarki ze szczegółami oferty hotelu.

Do tego wszystkiego mamy basen, siłownię i bezpłatny parking jeśli zdecydujesz się wynająć samochód co daje razem fajny pomysł na spędzenie tygodnia w ciekawym miejscu.

Lokalizacja

Całkiem niezła. Blisko plaża, bezpłatny transfer z hotelu do Starej Hawany a całość w odległości około 45km od lotniska.


Więcej ciekawych miejsc do odwiedzenia w Hawanie znajdziecie na TripAdvisor.


Szczegóły

Termin: 06 – 13 maj 2019

Transfer hotel-lotnisko

Zapewnia hotel – zero zmartwień.

Wyżywienie

Hotelowy All Inclusive.

Koszty takiej wyprawy

  • Bilety lotnicze: 4.601 PLN/2os
  • Nocleg: 2.244 PLN/2os
  • Razem: 6.845 PLN co daje nam 3.422,50 PLN/osobę

Jak skorzystać?

Tradycyjnie, korzystając z przycisku poniżej 🙂


Zdjęcia hotelu na stronie Booking.comWięcej pomysłów na podróże znajdziesz tutaj.

Polub nas na Facebook

Jeśli podobał Ci się ten wpis i chcesz wiedzieć więcej kliknij na przycisk poniżej!


P.S. Przed podróżą zawsze warto sprawdzić stronę MSZ/Kuba oraz aktualne informacje konsularne.

Napisane przez Michał

Kocham podróże i poznawanie ludzi z całego świata. Mam przyjaciół w odległych miejscach świata i zwiedziłem dosyć spory kawałek naszej planety.

Gran Canaria, Hiszpania na 7 dni za 1.519 PLN/os

VacationClub, Świnoujście na majówkę za 587 PLN/os (5 dni)