TANIE LOTY DO ATEN

Strona główna » Tanie loty – wyszukiwarka biletów » Tanie loty do Aten z Polski

Kalendarz tanich lotów do Aten

Korzystając z kalendarza możesz łatwo sprawdzić, w którym miesiącu bilety lotnicze są najtańsze. Po wyborze miesiąca wyświetli się kalendarz, na którym będziesz mógł wybrać konkretny dzień wylotu.
Zwróć uwagę, że kalendarz najpierw obejmuje okres jednego roku a dopiero później zawężasz poszukiwania do konkretnej daty. W ten sposób możesz znaleźć super tanie loty!
Oznaczenie roku znajdziesz na osi pionowej.

Hotele w promocji w Atenach

Korzystając z tej interaktywnej części naszej strony możesz wybrać dla siebie najlepszy hotel trzygwiazdkowy lub blisko centrum miasta. Ceny pochodzą z naszej porównywarki hoteli i po ich kliknięciu zostaniesz przeniesiony na stronę, na której będziesz mógł dokonać rezerwacji w wybranym terminie.
Jeśli znalazłeś bilet lotniczy w dobrej cenie to korzystając z tej strony możesz szybko sprawdzić ceny hoteli w tym okresie. Wystarczy wpisać odpowiednie daty po wybraniu hotelu z listy powyżej.

Dokąd chcesz lecieć?


Więcej kierunków znajdziesz na stronie Tanie loty z Polski

Informacje dodatkowe


Skąd lecieć do Aten?

Tanie loty do Aten znajdziesz praktycznie z każdego lotniska ale jeśli masz blisko do Berlina to stamtąd polecisz najtaniej.
Najwięcej lotów znaleźliśmy z Warszawy i lecąc właśnie z Warszawy Chopina będziesz mieć najlepszy wybór lotów.

Ogólne informacje na temat Aten

Ateny to stolica i równocześnie największe miasto Grecji. To wspaniałe miasto ma do zaoferowania wspaniałe zabytki z czasów starożytnych. Jeśli możesz to spróbuj sobie wyobrazić postacie z mitów greckich, wszechmocnych bogów i niszczycielską walkę pomiędzy nimi a gdzieś w oddali stoimy my, ludzie obserwujący zmagania tytanów. Ateny to nie tylko historia, rzeźby błękitne niebo i upał w lato. To miejsce, które tętni życiem z własną kulturą, teatrami i klimatem, który pozwala zrozumieć historię ludzkości i spojrzeć na nasze życie zupełnie innymi oczami.
Miejsce, które trzeba odwiedzić przynajmniej raz w życiu.

Klimat w Atenach

Klimat w Atenach bywa czasem męczący ze względu na upały. Zimą temperatura oscyluje w okolicach 10 stopni a latem potrafi sięgnąć 30 st.C. Planując zwiedzanie Aten najlepiej wybierzcie wiosnę lub jesień. W październiku temperatury dochodzą do plus dwudziestu pięciu stopni a woda często ma ponad dwadzieścia. W taką pogodę można się swobodnie poruszać i zwiedzać Akropol albo wypoczywać na leżaku 🙂

Co warto zobaczyć?

Niektórych zabytków w Atenach raczej nie trzeba omawiać ale postaram się wspomnieć kilka najciekawszych miejsc:

1. Akropol i Partenon. Widok ze wzgórza jest niezapomniany. Możecie zobaczyć praktycznie całe miasto.

2. Teatr Dionizosa i Odeon Heroda. Obydwa teatry znajdują się na południowym stoku Akropolu. Patrząc na nie spróbuj sobie wyobrazić te wszystkie wspaniałe komedie, tragedie i inne przedstawienia, które targały emocjami ludzi w świetle świec.

3. Monastiraki. Ciekawe miejsce pełne kafejek restauracji i wielu odwiedzających, którzy najczęściej kupują różne starocie. Przy placu Monastiraki znajduje się również Biblioteka Hadriana, którą można odwiedzić za darmo w pierwszą niedzielę miesiąca.

Tanie loty do Aten-zwiedzanie zabytków
Tanie loty do Aten-zwiedzanie zabytków

Transport w Atenach

Najwygodniej poruszać się wynajętym samochodem. Tutaj mogą nam pomóc wyszukiwarki takie jak Rentalcars ale nie jest to jedyna możliwość. Możecie podróżować również metrem co pozwoli zaoszczędzić trochę grosza ale kosztem elastyczności – jakoś metro nie chce się zatrzymać tam gdzie bym chciał 🙂 Bilety na metro kosztują około 1,5 EUR i na ich wykorzystanie macie 90 dni.

Kiedy można kupić tanie bilety lotnicze do Aten?

W przypadku tanich biletów lotniczych do Aten trzeba działać z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ miasto cieszy się sporą popularnością. Warto rezerwować z 7-8 tygodniowym wyprzedzeniem żeby upolować najlepsze ceny. Niestety ze względu na popularność linie lotnicze często zmieniają ceny dlatego kiedy już znajdziecie dobry bilet dla siebie po prostu go kupcie nie licząc na lepszą okazję. Często kilka godzin później biletu już po prostu nie będzie.

Ile trwa lot do Aten?

Lot z Warszawy do Aten trwa około dwóch i pół godziny. Bezpośredni lot nie jest długi

Informacje dodatkowe


Polskie Linie Lotnicze LOT

Strona kontaktowa LOT
ADRES:
ul. 17 Stycznia 43
02-146 Warszawa
TELEFON
+48 22 577 77 55
Recepcja Polskich Linii Lotniczych LOT dostępna w dniach roboczych w godzinach 9.00-17.00

Lot odprawa online


WizzAir

Strona kontaktowa WizzAir

WizzAir odprawa online


Norwegian

Strona kontaktowa Norwegian

Norwegian odprawa online


Lufthansa

Strona kontaktowa Lufthansa
Telefon +48 22 512 3917
Faks +48 22 338 1302
Godziny otwarcia
Poniedziałek 08:00 – 18:00
Wtorek 08:00 – 18:00
Środa 08:00 – 18:00
Czwartek 08:00 – 18:00
Piątek 08:00 – 18:00
Sobota 08:30 – 17:00
Niedziela 08:30 – 17:00
Święto 08:30 – 17:00

Lufthansa odprawa online


Wyszukiwarka lotów

Wróć do góry
Zamknij